Apie mus

tekstile_Silkas (1)

“Giska silk” ženklo įkūrėja Gintarė Skapienė pristato autorinius natūraliai dažytus šilko, vilnos, medvilnės bei lino gaminius – visos spalvos išgaunamos iš augalų ir medžių.

 

Lietuvoje žinoma daugiau nei 80 rūšių dažančių augalų, iš kyrių galima išgauti gelsvus, žalsvus, rudus, pilkus atspalvius. Paruoštas augalo nuoviras yra sudėtinis dažas, pvz., jonažolė pirma išskiria geltoną, o po to – oranžinį atspalvį. Dažai išsiskiria mirkant, virinant augalus arba jų dalis: žiedus, lapus, uogas, šaknis, žieves. Augalo atspalvis, intensyvumas ir tonas priklauso nuo to, kokioje dirvoje jis auga, kokiu metų laiku nuskintas. Dažus galima gaminti tiek iš šviežio, tiek iš džiovinto augalo. Augalai džiovinami griežtai pagal vaistažolių džiovinimo taisykles – pavėsyje ir skresvėjyje, kad išliktų dažančios augalo savybės.

“bARTu studio” ženklo įkūrėja Vilma Bartuškaitė pristato originalius autorinius papuošalus “Sekretai”: tai medžio ir juvelyrinės dervos  žiedai, pakabukai, auskarai ir apyrakės.

 

Dirbiniuose galima rasti “paslėptų” gintaro gabalėlių, medžio, samanų, džiovintų augalų, stiklo karoliukų – tokių romantiškų ir mielų moteriškų sekretų*. Papuošalų kolekcija gimė iš bendrystės su gamta bei mielų vaikystės prisiminimų apie smėlyje slepiamus mergaitiškus sekretus.

 

*Sekrètas [lot. secretus] — slaptas, paslėptas

“Po poros metų {…} jos išdrįsdavo nubėgti iki upės paplūdimio. {…} Dvi mažos draugės rankomis kasdavo sprindžio gylio duobeles, klodavo į jas gražiausius saldainių popierėlius, užvoždavo stiklo dužena, paslėgdavo ir užpildavo smėliu. Taip atsirasdavo sekretai. Gražiausi būdavo išpuošti gėlių žiedlapiais, paukščių plunksnomis, spalvotais akmenėliais ir kraujažolėmis. Mažos moteriškos paslaptys tūnodavo upės pakrantėje kelias paras, kol jas nuplaudavo patvinęs upės vanduo.”

 

iš S.Daukantaitės knygos “Vandeninės moterys”